X
X

32,90₺'dan başlayan fiyatlarla Alan Adı sahibi olun!

Alan Adı denetleyicisi ile benzersiz bir Alan Adı kaydedin.

Ortak Kullanıcı Özellikleri

Tüm hosting paketlerimizde standart olarak gelir.

Kolay Yönetim

Kullanımı Kolay, Teknik Bilgi Gerektirmeyen Yönetim Mekanizması.

Alan Adı Yönlendirme

Alan Adınızı Farklı Bir Adrese Ücretsiz Yönlendirebilirsiniz.

Whois Koruması

Whois Bilgilerinizi Ücretsiz Olarak Gizleme Avantajından Yararlanırsınız.

DNS Yönetimi

Alan Adınızın DNS Kayıtlarını Gelişmiş Şekilde Yönetebilirsiniz.

NameServer Yönetimi

Alan Adınıza Özel NameServer Kayıtları Ekleyebilirsiniz.

İç Transfer

Alan Adınızı Bir Başka Müşterimize Ücretsiz Transfer Edebilirsiniz.

ALAN ADI (DOMAİN) NEDİR?

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

SSS - Aradığın Sorunun Yanıtı Burada Olabilir.

DOMAİN YÖNETİMİ İÇİN KONTROL PANELİ SAĞLIYOR MUSUNUZ?

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Kredi kartı veya Mobil Ödeme ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır. Havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır.
Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları göndermekteyiz.
Sipariş Esnasında Alan Adınızın WHOIS KORUMASI seçeneğini seçmeniz durumunda Alan Adınızın WHOIS Bilgileri ücretsiz gizlecektir.
Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.
Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.
Bir alan adının kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek için alan adını Verimin’in arama çubuğuna yazın veya WHOIS Alan Adı Kontrolü’nde arayın.